TEINE OSA “Ma ei ole hullult ilus” 20.12.2020

Terves kehas terve vaim ja vastupidi!

Mainisin esimeses raamatud ära idee, et tahaks oma füüsilise tervise parendamise teekonnast teise raamatu kirjutada, sest kõik ei mahtunud korraga ära. Tänaseks saanud hästi palju kinnitust, et lugejad ei jõua teist osa raamatust ära oodata! Seega – see tuleb! Ja see on äge! Kui esimene raamat oli selline samm ÜKS – kus õppisin teadlikkust, mõttejõu tugevndamist ja vaimu treenimist -siis teises raamatus keskendun sellele, kuidas seda kõike säilitada, sest fakt on see – et haiges, väsinud ja nõrgas füüsilises kehas ei ole väga kaua tervet vaimu ja vastupidi. Need asjad käivad käsikäes.

See, mis stress ja läbipõlemine inimese kehaga teeb on üsna kreisi. Teine raamat ei ole teooria – vaid võimalus piiluda minu füüsilise tervenemise teekonna märkmetesse. Sellest, kuidas ja mis mind sellelt teelt kõrvale kallutab ja kuidas ma sellest üle olen. Kui ikka elu sind näoga mudasse surub, siis ei ole väga palju aega iseenda eest hoolitseda ja sel hetkel, kui pea lõpuks veepinnale saad, siis vaatad oma füüsilist vormi ja väristad õlga. Jah seda sama õlga – mis kiropraktiku juures lähemal vaatlemisel teisest õlast 5 sentimeetri allpool oli. Või seda kõverat selga, mis kössi vajunud. Või näiteks juuste murdumine ja väljalangemine. Peoga. Uskumatult kuiv nahk – mingil hetkel võisin ma teha, mida tahes – seda lihtsalt pudenes. No ja see kõigi naiste lemmik – tselluliidi vohamine. Juurde kaalu kõikumine, nõrk keha ja trepist ülesse kõndides hingeldamine, kange kael, seljavalud ja migreenihood. Juurde veel suitsetamine (kusjuures igapäevaselt iseenda manitsemine sinna juurde aga samas ei suutnud ka loobuda) ja emotisonaalne söömine, mis oli tingitud välimusega mitte-rahulolust ja stressist (enese lohutamine).

Tänaseks olen umbes 2 aastat toitumist uurinud, liikuvust ja meditatsiooni piilunud, keha õigesti magama ja sööma harjutanud – aga olen alles oma teekonna alguses. Minu eesmärk on olla vaba igasugustest dieetidest, kalorite lugemistest, tervislikest “väljakutsetest” – tahan, et keha ise hakkaks ütlema mida, kuidas ja miks ta vajab. Ja üsna jõudsalt liigun oma häkkidega asja tuumale aina lähemale. Idee sellest, et nahk oleks niisutatud, tselluliiti ei tekiks, kaal ei kõiguks, energiatase oleks laes, uni oleks hea, treeningud paitaks ka vaimu.. ja mis minu jaoks eriti tähtis – pea oleks lahti ja meel terav. Ma ei ehita üles programmi või “challengit” – ma ehitan üles elustiili.

Teine raamat  on jagatud neljaks suuremaks teemaks. 

  • Miks ja kuidas alustada – ja miks see nii kuradima raske on?
    Headest ja halbadest enese veenmise taktikatest ehk mindfuckist ja sellest, kuidas see takistab meil muutumast. Mindfulnessist ja emotsioonide vabastamisest. Lisaks praktilised harjutused ja tehnikad – kuidas alustada. Samm-haaval.
  • Sõltuvustevaba elu – kuidas loobusin suitsetamisest ja emotsionaalsest söömisest ja millega ma need asjad “asendasin”.
    Toitumine ja tervistavad retseptid – elustiil mitte uus-aasta lubadus
  • Vaimset tervist toetavast toitumisest, katsetatud biohäkkidest, soolestiku tervisest, dieetide “feilidest” ja sellest, kuhu lõpuks välja olen jõudnud. Raamatus kommentaarid toitumisspetsialistilt! Palju retsepte ja minu jaoks elu muutnud supertoiduainetest! Lisaks samm-haaval alustamise kava!
  • Füüsilise keha tervendamine ja liikumine – koos treener Steven-Karl Kõivuga
    Just nagu esimeses raamatus oli minu vaimsete treeningute eesmärk – luua tugev vaimne vundament – on sama lugu ka füüsilise treenindu alustamisega. Koos eratreener Steven-Karl Kõivuga alustame füüsilise vundamendi loomist algusest. Juurte juurest. Meie eesmärk ei ole timmida välimust – vaid liikuvust, painduvust ja päris jõudu. Raamatus alustamise kava, suvetreeningud, eesmärkide seadmise harjutused ja õpetus jäädava elutiilimuutusega alustamiseks.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ilmub teine raamat juunis!

See teekond tuleb kindlasti sama huvitav kui eelmine raamat. Taaskord ootan teie kirju ja soovitusi, mida peaksin raamatus kindlasti välja tooma – usun, et meil kõigil on see küsimus, et kuidas ma küll ennast reaalselt ja päriselt saaksin kokku võtta!

Lugemiseni!

♥️

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top